OdporúčameZaložiť web alebo e-shop


Nie je masáž ako masáž
Masáž je dotyk



Rôzne druhy masáží využívajú rôzne formy dotyku. V konečnom dôsledku ide o zharmonizovanie tela. Pomôcť mu zbaviť sa škodlivých látok, ktoré sa ukladajú vo svaloch, skoordinovať prácu svalového aparátu, aby bolo telo viac pružné, ohybné, uvoľnené a zdravšie. Nie vždy táto cesta ide rýchlo. Je podmienená psychickým vypätím a vzájomnou dôverou medzi klientom
a masérom.


Bolesti duševnej aj fyzickej sme si užili dosť. Klasické masáže s aromaterapiou dokážu vniesť úplné uvoľnenie a úľavu celému telu. Masáž stimuluje krvný obeh, ukľudňuje nervový systém a uvoľňuje svalové napätie.

V období zvýšeného rizika vírusových infekcií je takáto masáž výbornou prevenciou a povzbudením prirodzených ozdravných síl organizmu bojovať proti ochoreniam. U ľudí s oslabeným imunitným systémom môže pravidelná masáž posilniť imunitu. Jej schopnosť podporiť krvný a lymfatický obeh a zlepšiť vodivosť nervov má za účinok zkľudnenie napätia a zvýšenie životnej energie.

                                        

Klasická masáž

Klasická masáž je jedna z najviac využívaných masáží. Je to súbor hmatov, ktoré masér aplikuje na tele klienta. Masér stimuluje kožu, podkožie a najmä svaly pričom dochádza k prekrveniu pokožky, uvoľneniu svalov a odbúraniu napätia, ktoré spôsobujú zatvrdliny vo svaloch. Zatvrdliny na chrbte (odborne nazývané aj myogelózy) často krát spôsobujú bolesti nielen v mieste ich výskytu. Myogelózy sa pohybmi tela môžu presúvať a tým môžu dráždiť nervy a ich dráhy jednotlivých častí tela čo spôsobuje bolesť. Pravidelnými masážami  Vám myogelózy nebudú robiť problémy. Klasická masáž tiež veľmi dobre pôsobí proti únave a stresu, ktorý denno denne pôsobí na každého z nás.

Klasická masáž je veľmi príjemná a patrí k najefektívnejším masážam. Prečo teda nespojiť príjemné s užitočným?

Kedy zvoliť klasickú masáž?

Klasická masáž Vám môže pomôcť pri:

1. Stuhnuté svalstvo od sedavého zamestnania a pod.

2. Ochoreniach pohybového systému, stavoch po úrazoch a operáciách na kostiach a kĺboch (natrhnutie šliach, kĺbových puzdier ).

3. Ochoreniach nervového systému ( hemiparézy, hemiplégie, paraplégie).

4. Ochoreniach tráviaceho systému (zápcha, obezita, poruchy metabolizmu).

5. Stavoch dlhodobého znehybnenia, svalová únava(svalovica), rekonvalescencia(doliečenie).

 

Môj názor na túto masáž:

Táto masáž je jedna z najefektívnejších a najviac využívaných masáží všeobecne. Ľudia jej prišli rýchlo na chuť, pretože naozaj pomáha tam, kde treba. Viem regulovať tlak a masírovať miesta, ktoré to naozaj potrebujú. Táto masáž je spojenie relaxačnej a zdravotnej. Skvele pôsobí na celý organizmus a môže byť podaná pri rôznych ochoreniach. Ak teda rozmýšľate akú masáž si vybrať, najprv skúste klasickú masáž. Určite nebudete ľutovať

 Masáž lávovými kameňmi


Masáž lávovými kameňmi
Liečba darmi zeme patrí k prirodzenej, účinnej a príjemnej terapii, jedným z takýchto darov sú aj lávové kamene. Masáž lávovými kameňmi je starobylá technika známa už dávno pred naším letopočtom, používali ju v starej Číne i Indii na odstraňovanie bolesti a akupresúru.

Liečba darmi zeme patrí k prirodzenej, účinnej a príjemnej terapii, jedným z takýchto darov sú aj lávové kamene. Masáž lávovými kameňmi je starobylá technika známa už dávno pred naším letopočtom, používali ju v starej Číne i Indii na odstraňovanie bolesti a akupresúru.

Kameňom prikladali moc danú od boha, hovorili o neopakovateľnej skúsenosti, o spojení človeka s prírodou, i o predstave niečoho magického.

Táto masážna metóda pomáha harmonizovať ľudské telo na všetkých úrovniach:

má liečebné účinky - odstraňuje bolesť, zlepšuje cirkuláciu krvi, lymfy, pomáha eliminovať bolesť vo svaloch, uvoľňuje svalové spazmy, zásobuje tkanivá výživnými látkami a zmenšuje opuchy a zápaly po poraneniach;
má estetické účinky - zlepšuje tonizáciu svalstva tváre, dekoltu, poprsia a pôsobí proti celulitíde, napomáha detoxikácii tela, k stimulácii krvného obehu a lymfy;
a psychické účinky - pôsobí antistresovo, odoberá negatívnu energiu a rozprúdi energetický tok organizmu.
Masáž lávovými kameňmi je vynikajúca najmä v jesennom a zimnom období, kedy nás okrem iného vynikajúco zahreje.

 
Masáž lávovými kameňmi je vynikajúca najmä v jesennom a zimnom období, kedy nás okrem iného vynikajúco zahreje.

Lávové kamene sa vyznačujú úžasnou schopnosťou absorpcie a odovzdávania tepla. Majú mimoriadne silné energetické vibrácie, ktoré spolu s teplom dokážu odstrániť bloky dôležitých bodov na meridiánoch /energetických dráhach/ a rozprúdia energiu v tele. Sú tmavošedé až čierne a zväčša pochádzajú z čistého životného prostredia Južnej Ameriky, obsahujú vysoké percento železa. Majú hladký povrch, ľahko sa kĺžu po pokožke, prenášajú a odovzdávajú tepelnú energiu, ktorá pozitívne pôsobí nielen na pokožku, podkožie a svalové vlákna, ale spôsobuje aj výrazné prekrvenie ciev, zlepšuje cirkuláciu a okysličenie krvi, urýchľuje metabolizmus tkanív a detoxikáciu tela. Masáž lávovými kameňmi pozitívne vplýva aj na lymfatický systém, relaxáciu svalstva spojenú s ústupom bolesti.

 

Bankovanie - vakuová masáž


Bankovanie je súčasť tradičnej čínskej medicíny , je to alternatívna liečiteľská metóda , ktorá využíva spojenie akupunktúrnych dráh s vnútornými orgánmi .

Bankovanie ako liečebná metóda bola známa už v stredoveku.

Prikladanie baniek bolo obľúbeným druhom "odvádzacej liečby", podobne ako pri púšťaní žilou alebo pri použití pijavíc, kedy sa z organizmu odvádzali jedovaté látky.
O liečení s bankami sa zmieňuje v roku 120 slávny rímsky lekár Galenus. Paracelsus v prvej polocivi 16. storočia kde napísal:

"Kde príroda spôsobila bolesť, tam nahromadila škodlivé látky. Pokiaľ nie je sama schopná tieto látky odstrániť, musíme jej prísť na pomoc a urobiť v týchto miestach umelý otvor".

Pod samotnou metódou bankovanie rozumieme prikladanie sklenených nádobiek - baniek s nahriatym vzduchom. V nich sa ochladzovaním vytvorí podtlak, ktorý spôsobí ich prisatie na pokožku. Používa sa nielen k uvoľňovaniu bolesti pohybového aparátu, ale aj k zmierneniu vnútorných problémov . Banky pôsobia tak fyzikálne, reflexne, ale aj metabolicky tým, že ovplyvňujú pochody látkovej výmeny v priľahlom okolí a v neposlednej miere aj stimulujú imunitu organizmu. Taktiež ovplyvňujú procesy aj na miestach vzdialených od aplikácie. Čo sa odohráva v tkanive pri priložení banky? Podtlak vtiahne časť kože aj podkožia do banky, tým sa prekrvia a okysličia kritické body a odplavia sa škodliviny. Kritické miesto sa rýchlejšie regeneruje a zotavuje.

 

Bankovanie je vhodné aplikovať pri svalových spazmoch, závratoch, bolestiach hlavy (až migrenóznych stavoch), reumatizme, astme, hypertenzii, kožných problémoch, celulitíde, paréze.....


Indikácie:

Gynekologické krvácanie , vynechávanie menštruácie a nepravidelná
menštruácia, krvácanie z nosa, nadúvanie
Bolesti a poruchy v pohybovom systéme, krk, plecia, lakte, kríže,bedrá
Bolesti ocí , uší , tváre , trojklanný nerv
Bolesti obliciek , mocových ciest, mocového mechúra, pohlavných orgánov
Dýchacie cesty, hlasivky , priedušky , astma
Zažívacie orgány a problémy
Srdce, cievy, nízky tlak
Zlepšenie imunity , hormonálneho a lymfatického systému
Účinky:

Vplyv na kožu.
Fyzikálne podnety totiž pôsobia priamo na vlasovú cibuľku a rozširujú krvné cievy. Prostredníctvom mierneho ťahu sa zrýchluje tkáňový metabolizmus v koži, zlepšuje sa činnosť potných a mazových žliazok i kožné dýchanie a zvyšuje sa prísun živín do tkanív. Podstatou liečby bankami nieje len odstránenie stagnujúcej starej krvi z pokožky, ale aj vyčistenie kožného povrchu od jedovatých látok.


2. Vplyv na svaly.
ťah vyvíjaný pri bankovaní, stimuluje kožné kapiláry, čo aktivuje funkciu krvných ciev vo svaloch. Rozšírenie ciev vo svaloch uľahčuje prietok krvi: tým sa odstráni miestna stagnácia krvi, dôjde k významnému zlepšeniu stavu napr. u tzv. zamrznutého ramena. Okrem toho sa upravuje aj lymfatický tok.

 

Vplyv na kĺby.
Jedna z diagnóz, u ktorej je bankovanie vhodné a účinné je chronický reumatizmus. Pozitívny vplyv sa prejavuje na zlepšení prekrvenia kĺbu a zvýšenej sekrécii synoviálnej - medziklĺbnej tekutiny. Bankovanie môže odstrániť aj prípadné svalové spazmy v okolí postihnutého kĺbu.


Vplyv na tráviacu sústavu.
Väčšina pacientov po bankovaní pociťuje hlad. Tráviace orgány, zvlášť slezina a žalúdok, sú najdôležitejším \"motorom\" organizmu. Sacia sila ľahkého podtlaku v bodoch na bruchu stimuluje vnútorné orgány, zlepšuje perilstatiku a sekréciu aj kvalitu tráviacich štiav. Tým sa zlepšuje trávenie a vstrebávanie živín. Bankovanie je teda účinné pri chronických ochoreniach žalúdka a čriev a zápchy.
Celkové účinky bankovania.

 

Čistenie krvi.
Následkom podtlaku a sania sa zlepšuje krvný obeh v tepnách a žilách, dochádza pri tom k prechodnému vzniku drobných hematómov. Môžeme tak zmierniť kongesciu, uľahčiť tok krvi a zabrániť pozápalovej extravazácii v tkanivách. Zlepšenie toku krvi je teda najdôležitejším účinkom tejto liečebnej metódy, ktorá sa dá úspešne využiť pri ošetrení zatvrdnutých arterií, zmrznutého ramena a pod.

Účinky na nervový systém.
Bankovanie stimuluje kožné senzitívne nervy, dochádza aj k ovplyvneniu zón kontrolovaných odpovedajúcimi nervami. Pri ošetrovaní chrbta dochádza k priamemu ovplyvneniu strednej línie (spinálnych a parasympatických nervov) a vedľa toho sympatickej inervácie. Dráždenie má dobrý vplyv nielen na autonómny nervový systém, ale taktiež na rôzne orgány nimi riadené. Bankovanie je účinné u všeobecných problémov ako chronická bolesť hlavy, závraty, malátnosť, zmrznuté rameno, únava, a pod., ktoré vznikajú v dôsledku úzkosti, trápenia a telesnej bolesti. Použitie baniek je efektívne taktiež u vnútorných chronických ochorení ako vysoký krvný tlak, neuralgie (bolesti v priebehu nervu) a reumatizmus.

Kontraindikácie:

Hemofília (krvácavosť)
Krehké cievy
Leukémia a nádory + kontraindikácie z klasickej masáži


Bankovať sa nesmú pacienti s hemofíliou, krehkými cievami, tehotné ženy, ženy so silnou menštruáciou, pacienti s leukémiou a nádorovými ochoreniami, vysokou horúčkou, veľmi vysokým tlakom.

 

Ak máte pochybnosti o svojom zdravotnom stave, poraďte sa pred bankovaní s vaším lekárom.

Fotografia používateľa Thaleia.
 

 

Reflexná masáž chodidiel

 

Reflexná masáž chodidiel je jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Metóda reflexnej masáže chodidiel vychádza z poznatku, že všetky zakončenia ľudského tela vyúsťujú do reflexných plôšok, ktoré zodpovedajú príslušným orgánom alebo oblastiam tela. Reflexné plôšky celého tela sa nachádzajú na šľapách chodidiel, takže chodidlo predstavuje zmenšený obraz ľudského tela. Tlačením a trením bodov na chodidle je možné veľmi spoľahlivo nájsť problémové miesta na ľudskom tele, pretože reflexné body na šľapaji chodidla pri stlačení reagujú bolestivo a tak prezrádzajú postihnuté svaly, kĺby alebo vnútorné orgány. Z týchto dôvodov sa metóda reflexnej masáže chodidiel celkom spoľahlivo dá využívať aj pri diagnostike postačujúcej najmä pre terapiu. Reflexnou terapiou možno pôsobenie nasmerovať presne na patričný orgán. Tlakom na danú plochu alebo bod sa prenáša signál na príslušný orgán. Účinok sa dostavuje okamžite, čo má veľký význam pri bolestiach alebo akútnych problémoch. Tlakom a masírovaním reflexných plôšok na chodidlách je možné zlepšiť celkovú látkovú výmenu, ovplyvniť bolesť chrbta a chrbtice, urýchliť hojenie po úraze alebo operatívnom zásahu a predchádzať vzniku rakovinotvorných buniek. Inými slovami, telo sa stáva odolnejšie, vyrovnanejšie a po masáži má človek pocit ľahkých nôh. 
Masáž založená na pôsobení na tzv. reflexné plôšky, ktoré sa nachádzajú nielen na chodidlách, ale aj na priehlavkovej časti chodila a v okolí členkov. 
Prostredníctvom masírovania reflexných plôšok sa pôsobí na pohybový aparát, vnútorné orgány, žľazy z vnútornou sekréciou, jednoducho na každú časť ľudského tela. 
Týmto sa znova nastoľuje stratená telesná aj duševná rovnováha, posilňuje sa imunitný, tráviaci, vylučovací, dýchací, nervový a lymfatický systém. 
Podľa toho, ktorá reflexná plôška reaguje nadmerne citlivo je možné už dopredu určiť tzv. dysfunkčný orgán aj keď jeho porucha sa ešte navonok neprejavila (viď reflexná terapia). 
Takto je možné predchádzať aj skutočne vážnym zdravotným problémom. V niektorých prípadoch, keď sa choroba už konkrétne prejaví môže byť neskoro. 

Kontraindikácie
- Horúčky a infekčné ochorenia
- Plesňové ochorenia nôh

Medová masáž

 

Je špecifická masáž, kedy sa na chrbát nanesie pravý včelí med a pumpovacími hmatmi sa vysávajú nečistoty a jedy zo životného prostredia, potravín, liekov nahromadených v tele človeka.
 
Vylučovacie orgány (obličky, pečeň, pľúca, pokožka) nestíhajú vylučovať toxíny z tela a to sa prejavuje príznakmi ako senná nádcha, zápaly dutín, vyrážky, výtoky, infekcie močových ciest.
 
Znižuje sa imunita, čo vyvoláva moderné autoimunitné choroby ako chronický únavový syndróm, zimné depresie, plesňové choroby...
 
Toto klasická medicína potláča liekmi, čo príznaky zmierni, ale keďže sa tým zabraňuje prirodzenému vylučovaniu jedov, organizmus hromadí toxíny v zásobníkoch, ktoré následne postihujú jednotlivé orgány a lymfatický systém  - čo spôsobuje závažné choroby.
 
Medová masáž telo toxínov zbavuje, pôsobí do hĺbky tkanív, čím oživuje celý organizmus, obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu a spúšťa ozdravné procesy v tele.
 
Táto masáž je veľmi príjemná, uvoľňujúca a zároveň pôsobí ako peeling - zjemňuje a hydratuje pokožku.

TOPlist

Akupresúra hlavy, dekoltu , šije a ramien

Cieľ a účinok - relax klienta, zlepšenie stavu, ovplyvňuje uvoľnenie nervovej sústavy, prekrvenie kože, odplavenie prebytočného,odstránenie starej kože, uvoľnenie mazových žliz, svalov, urýchlenie metabolizmu, pocit osvieženia, úľava od chronickej stuhnutosti krku a ramien. 

Zlepšenie cirkulácie krvi v predtým stuhnutých svaloch, stimulácia a zlepšenie obehového a lymfatického systému, uvoľnenie svalstva vlasovej pokožky, povzbudenie rastu vlasov, zmiernenie očneho napätia a bolesti hlavy.

Výborný prostriedok pri ošetrení porúch spánku a nespavosti, zníženie únavy a podraždenosti, úľava od duševného a emocionalného stresu, zlepšenie koncetrácie.

Zlepšenie môže nastať aj pri hučaní v ušiach, zápale vedľajších nosových dutín, nespavosť a napätie v čeľustných kĺboch často spôsobených škrípaním a zatínaním zubov.

Kontraindikácie - horúčkové, infekčné a akútne zápalové choroby, kožné, hnisavé a plesňové ochorenia, čerstvé poranenie, niektoré krvácavé choroby, kožné alergie, vírusové ochorenie /opar, bradavice/, onkologické ochorenia, zápalové choroby očí.